facebook

Czym zajmuje się instruktor sportu?

Opublikowano: Czerwiec 24, 2019

W obecnych czasach dbałość o dobrą kondycję, a przy okazji atrakcyjny wygląd stanowi priorytet wielu ludzi. Zdrowy styl życia oraz uprawianie sportu powoli stają się codziennością niejednego człowieka. W związku z tym praca jako instruktor sportu to zajęcie, które nie tylko może być rozwinięciem naszych sportowych pasji, ale też dochodowym hobby.

Instruktor sportu to osoba z co najmniej średnim wykształceniem, która ukończyła odpowiedni kurs instruktora sportu, zakończony egzaminem państwowym. Po zdaniu tego egzaminu otrzymuje legitymację instruktora sporu powiązaną z dyscypliną, w której się specjalizuje. Warto wiedzieć, że instruktor sportu  ma doświadczenie i wiedzę teoretyczną niezbędną do prowadzenia zajęć z określonej dyscypliny sportowej. Podczas kursu poszerza swoją wiedzę z zakresu metodyki nauczania danej dyscypliny. Poza tym udział w zajęciach to świetna okazja do odświeżenia posiadanej już wiedzy oraz jej usystematyzowania.

Posiadanie legitymacji instruktora sportu uprawnia do prowadzenia zajęć sportowych z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Mogą to być zajęcia sportowe oraz aktywny wypoczynek jak na przykład biwaki, obozy, kolonie, rajdy, spływy, czy zawody amatorskie. Bycie instruktorem sportu daje zatem dużo możliwości zatrudnienia. Do najpopularniejszych miejsc pracy należą kluby lub ośrodki sportowe. To w nich najczęściej instruktor wykorzystuje swoją wiedzę metodyczną zdobytą podczas kursu na instruktora, którą łączy z doświadczeniem w uprawianiu jednej z dyscyplin sportowych. Niektórzy instruktorzy zakładają własną działalność gospodarczą i prowadzą zindywidualizowane zajęcia dla chętnych. Zdarza się, że zatrudniają kolejnych instruktorów, gdyż potrzeby na ich usługi rosną.

Warto ćwiczyć z najlepszymi, a instruktorzy sportu to osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje, co daje nam pewność, że nasz wysiłek fizyczny jest kontrolowany przez profesjonalistę. To on zadba o nasze zdrowie i bezpieczeństwo podczas zdobywania nowych umiejętności sportowych.

 

Wróć do bloga