facebook

Instruktorzy survivalu - ich możliwości i uprawnienia

Opublikowano: Sierpień 1, 2019

Survival to innymi słowy sztuka przetrwania. Jest to nauka umiejętności przetrwania poza naszą współczesną cywilizacją, która przyzwyczaiła nas do różnych udogodnień niewystępujących jednak w naturalnym świecie. Niektórych może zdziwić fakt, że można odbyć specjalne kursy na instruktora survivalu, ale jak sami się przekonacie, może być to ciekawa forma zarobkowania, ponieważ istnieje wiele szkół przetrwania, które organizują obozy uczące radzenia sobie w naturalnych warunkach. Instruktor survivalu to wykwalifikowana osoba ucząca innych co robić, aby przetrwać nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.


Kto może zostać instruktorem survivalu?


Instruktorem survivalu może zostać każdy, niezależnie od wieku (musi mieć ukończone 18 lat), wykształcenia czy miejsca zamieszkania. Ważne jest, aby taka osoba miała w sobie pasję, którą będzie mogła zarazić innych. Instruktorzy survivalu często pracuje z dziećmi i młodzieżą, więc istotne jest, aby miał do takiego rodzaju pracy predyspozycje. Osoba posiadająca takie uprawnienia może znaleźć pracę w szkołach przetrwania, klubach sportowych i rekreacyjnych, hotelach oraz innych miejscach, które oferują naukę przetrwania w dziczy.


Uprawnienia instruktora survivalu


Sztuka przetrwania jest atrakcyjną formą turystyki i rekreacji, dlatego warto jest zdobyć uprawnienia instruktora survivalu. Na kursie przygotowującym do zdobycia uprawnień instruktora survivalu można nauczyć się wielu interesujących rzeczy, takich jak np.: jak poruszać się w trudnym terenie, jak pozyskiwać pożywienie w dziczy, jak przygotować prowizoryczną broń, narzędzia czy odzież oraz jak prowadzić bezpieczne zajęcia survivalowe. Instruktor survivalu z uprawnieniami może pracować w klubach rekreacyjnych i komercyjnych, ośrodkach sportu, rekreacji oraz kultury. Takie uprawnienia mogą się przydać także w różnych placówkach wypoczynku, a także na obozach i koloniach dla dzieci i młodzieży. Kurs na instruktora survivalu to także doskonały pomysł na podniesienie kwalifikacji nauczycieli wychowania fizycznego. Osoba mająca takie uprawnienia może też sama założyć własną szkółkę albo klub rekreacyjny, w którym będzie uczyć dzieci, młodzież albo dorosłych sztuki przetrwania poza cywilizacją.

Wróć do bloga