facebook

Typy kursów na instruktorów sportów zimowych

Uprawianie sportów zimowych jest bardzo popularne. Wciąż rosnące grono osób jest zainteresowane zdobywaniem umiejętności jazdy na nartach lub na snowboardzie. Popularne staje się korzystanie z oferty instruktorów narciarskich lub snowboardowych zwłaszcza podczas zimowych wyjazdów urlopowych. Dzięki profesjonalnemu szkoleniu przyszli narciarze i snowboardziści mają okazję nie tylko zdobyć przydatne umiejętności praktyczne, ale również poznać zasady treningu przygotowującego do sezonu, który zapobiega odnoszeniu kontuzji oraz pozwala na przyswojenie zasad bezpiecznego poruszania się po stoku i radzenia sobie w razie niebezpieczeństwa. Rola instruktora narciarskiego lub snowboardowego jest więc bardzo ważna, a zakres wiedzy i umiejętności, jakie powinien posiadać dość szeroki. Sprawdźmy, co obejmują kursy przygotowujące instruktorów sportów zimowych.

 

Instruktor narciarski

Kurs na instruktora narciarskiego obejmuje wszystkie zakresy tematyczne, które mogą być przydatne podczas prowadzenia zajęć. Przyszli trenerzy uczą się więc metodyki nauczania jazdy na nartach. Poznają metody pracy z dziećmi i specyfikę związaną z ich uczeniem i motywowaniem.

Zapoznają się także z informacjami dotyczącymi używanego sprzętu i rozmaitych zagadnień technicznych związanych z właściwym doborem nart, butów i wiązań oraz ich prawidłową konserwacją i przygotowaniem.

Wiele czasu poświęca się również możliwym urazom i sposobom postępowania w przypadku, gdy ktoś zostanie poszkodowany. Instruktorzy narciarstwa zapoznają się też z zasadami udzielania pierwszej pomocy oraz metodami zapewnienia bezpieczeństwa podczas treningu.

W programie zajęć są także bloki tematyczne poświęcone umiejętności planowania przebiegu treningu oraz dopasowania oferty do potrzeb różnych grup wiekowych.

 

Instruktor snowboardowy

W ramach kursu instruktorów snowboardowych uczestnicy uzyskują informacje związane ze sposobami prowadzenia zajęć i specyfiką nauki jazdy na snowboardzie. Uczą się także, w jaki sposób przekazywać informacje dotyczące poprawnego wykonywania wszystkich elementów potrzebnych podczas jazdy. Przyszli instruktorzy mają także zajęcia związane z bezpieczeństwem, udzielaniem pierwszej pomocy oraz typowymi kontuzjami. W programie jest też przygotowywanie zajęć i dopasowywanie ich przebiegu do wieku i możliwości uczestników.

Wróć do bloga